Добіг кінця перший місяць студентського життя. У напруженому навчальному графіку багато нового почуто, багато пізнано. Але ж мудрість наших предків стверджує, що краще один раз побачити, аніж 100 разів почути (прочитати).
Маршрутом, уже «протоптаним» старшокурсниками, «першачки» вирушили до Плескачівки з гостиною до Музею народного побуту та кустарних ремесел «Хата Берегині». Ця поїздка стала справжньою подорожжю із сьогодення в минуле, об'єднавши літературу, географію та життєвий досвід наших предків.
У музеї діти мали можливість дізнатися про унікальність та довершеність побуту і традицій наших предків. Впізнавали знаряддя праці та хатнє начиння, яким послуговувалися всесвітньо відомі земляки - Кайдаші, намагалися випробувати все в дії, приміряючи на себе роль вправної господиньки/вправного господаря. Цікавою була й розповідь Тимофієва Сергія, засновника музею, про екологічну складову життя наших предків: самодостатність у виробництві продуктів, одягу, знарядь праці та хатнього начиння, мінімальне використання штучних матеріалів і турбота про природу були основою їхнього побуту.
Театральною родзинкою цього разу стала мініатюрка за Гоголівськими мотивами «Ночі перед Різдвом».
Зворотною дорогою група відвідала мальовничий садок княгині Яшвіль. На свіжому повітрі студенти влаштували пікнік, насолоджуючись теплою погодою та осінніми пейзажами. Це був час для спілкування, відпочинку, обміну враженнями. І вже традиційно дорогою додому лунали пісні, що створювало незабутню атмосферу єдності та гарного настрою.