Поради батькам

ТОП 7 порад БАТЬКАМ

Як убезпечити підлітка  від можливого насильства.

 

Описание: Як підтримати дитину та захистити від насильства

 

1. Розмовляйте з підлітком

Дорослі, які постійно розмовляють з підлітком, переважно знають картину його життя – що відбувається в   коледжі, хто є друзями, а хто ворогами. Розмовляйте з підлітком, коли тільки маєте можливість, розпитуйте, дозволяйте багато говорити саме підлітку, не розказуйте замість нього, лише запитуючи «так» чи «ні». Якщо щоденна загрузка дня не дозволяє приділяти розмовам час, коли графіки батьків та підлітків  не завжди співпадають, скористайтеся сучасними цифровими можливостями – сімейний чат, переписка в соцмережі тощо. Контролювати кожен крок підлітка не варто, але знати, як проводить день  – обов’язок дорослих. Постійні розмови з підлітком дозволять виявити щонайменші ризики, які можуть трапитися  і нівелювати їх на початку.

 

2. Довіряйте підлітку

Підліток  повинен знати, що дорослі йому довіряють, і що він може довіритися дорослому. Для побудови таких відносин, демонструйте не на словах, а на прикладах, що ви вмієте берегти таємниці, що не будете здіймати скандал за кожну дрібницю, а просто вкажете, як було б зробити краще.

«Навіть якщо ви помітили обман підлітка, не поспішайте його карати та  засуджувати. Перш за все варто подумати над причинами обману, а вони завжди є. Наприклад, підліток боїться покарань, тому не говорить правду, чи  соромно визнати свої помилки, або ж не хоче вас засмучувати. Розуміючи почуття підлітка вам буде легше налагодити з ним довірливий контакт, заспокоїти та допомогти розкритися вам. Почати розмову можна з таких слів: «Бачу, що ти засмучений/на чимось. Розкажи все як є, навіть якщо соромно». «Обіцяю, ми не будемо тебе карати, а допоможемо розібратись у ситуації,  розкажи, що сталося». «Якщо ти чогось дуже хочеш, розкажи нам, ми разом подумаємо, як це отримати». «Всі твої бажання важливі і заслуговують на увагу, ти можеш чесно розповісти нам про них».

 

 

3. Не прикрашайте проблеми «бантиками»

Не вдягайте на підлітка  «рожеві окуляри». Так, проблема насильства над дітьми існує в світі, в Україні, може трапитися в коледжі, на вулиці, у соціальній мережі. І найстрашніше, що кривдник – це не завжди незнайомець, нашкодити дитині може і людина із близького кола. Зазвичай такі люди входять в довіру і систематично «підготовлюють» дитину до своїх злодіянь.  Потрібно вчасно виявляти та розповідати про проблеми дорослим яким довіряєш.

 

4. Кордони тіла дитини

Говоріть з дитиною також і  про сексуальне насильство. З підлітками  про проблему можна говорити прямо, розповідати на прикладах, що певна історія трапилася, обговорити, чи можливо було її уникнути (ЗМІ часто висвітлюють випадки насильства над дітьми, не закривайте очі, сприймайте, як ситуації, які можна обговорити спокійно, без емоцій, з дитиною). Ніхто не має права торкатися  в тих місцях, що зазвичай закриті нижньою білизною.  

 

5. Шантаж підлітка

Розповідайте і про те, що її можуть почати шантажувати. Підліток  має знати, що те, що причиняє  образу, і покривається словами «нікому не розповідай» потрібно негайно викрити – розповісти батькам, вчителям, дорослому, якому довіряють. Дитина повинна знати, що дорослий допоможе припинити шантаж та підтримає. Поясніть, що, чим далі йде замовчування проблеми, тим глибше вона ранить.

 

6. Насильство через екран

Відсутність інформаційної гігієни – проблема не лише нашої країни, підлітки схильні не вирізняти контент та, внаслідок, можуть стати жертвами насильства через екран. Навчіть дитину фільтрувати контент.

 

7. Будь-яку проблему можна вирішити

Цю фразу повторюйте підлітку щодня, декілька раз на день, як мантру. Чим частіше підліток чутиме, що «будь-яку проблему можна вирішити», тим менша вірогідність того, що він знайде в своїй голові проблему, яку вирішити не можна.

Якщо проблема вже сталася, її потрібно прийняти, щонайшвидше повідомити дорослим про її існування, знайти рішення і забути про проблему. Цей алгоритм також промовляйте підлітку  – так він знатиме не лише стандартну завчену фразу, а й чіткий алгоритм дії. 

Описание: Planificación familiar - Grupo México Publica Es tu derecho planifica el  número de hijos