13 жовтня у коледжі відбулася науково-практична конференція "Актуальні проблеми формування освітнього середовища дуальної форми навчання".
Учасниками конференції стали:
- партнери ПрАТ "Миронівський хлібопродукт" МХП, які взяли на себе складне завдання з забезпечення виробничої компоненти дуального навчання студентів коледжу;
- учасники формування освітнього процесу від коледжу, завдяки яким вдалося організувати навчання у дуальному форматі;
- колеги з Вінницького фахового коледжу НУХТ;
- колеги з Одеського фахового технічного коледжу НАХТ.
Відкрив та привітав спікерів конференції директор коледжу Олександр Хоменко, який відзначив, що поєднання теоретичного навчання з практичним є історичною традицією коледжу ще від його заснування 137 років тому та висловив впевненість, що даний проєкт - це успішний кейс подолання бар'єрів у здобутті професійних практичних навиків здобувачами освіти.
Заступник директора Людмила Ляшенко поділилася прийнятою у коледжі концепцією впровадження елементів дуальної форми навчання, окреслила переваги такого навчання та проблеми, що виникають у ході впровадження, наголосивши, що взаємодія зі стейкхолдерами дозволить:
- Модернізувати освітні програми;
- Підвищити якість підготовки здобувачів освіти;
- Зближити освіту з вимогами ринку праці;
- Підвищити мотивацію до навчання;
Підвищити конкурентоспроможність.
Спікери ПрАТ "МХП" Олена Азєєва та Ксенія Моторіна розповіли про перспективи співпраці, етапи запровадження дуального навчання на підприємстві, формування інституту наставництва, умови роботи та проживання здобувачів освіти. Наголосили, що МХП та СТФК у рамках проєкту "Дуальної освіти" забезпечує якісну підготовку та надає конкурентні переваги. Під час дуального навчання в МХП здобувачі освіти занурюються в корпоративну культуру підприємств, завдяки чому гарантують собі успішну фахову перспективу.
Спікерами конференції виступили і здобувачі освіти коледжу, які висловили свій feetbek про участь у проєкті дуального навчання.
У ході конференції обговорювалися питання завантаженості студентів, унормування часу роботи та навчання, перезарахування результатів навчання тощо.
У рамках конференції відбувався вокршоп для здобувачів освіти спеціальності 133 "Галузеве машинобудування", де здобувачі освіти продемонстрували свої професійні уміння та познайомились з МХП.
Результатом конференції став ряд спільно напрацьованих рішень і кроків подальшої співпраці, більш широкого залучення студентів коледжу та інших закладів освіти.
Сподіваємось, що партнерська співпраця разом з МХП буде продовжуватись та разом будемо реалізовувати від можливого до дійсного - a posse ad esse!