Українська діаспора у Франції. Гордість нації

03.04.2018 проведено засідання клубу «Орбіти» на тему: «Українська діаспора у Франції. Гордість нації».

Літературно-музична презентація знайомить з історією української діаспори у Франції, її видатними представниками різних історичних періодів: Анною Ярославною, Володимиром Винниченком, Симоном Петлюрою, Сержем Лифаром, Василем Сліпаком. Цікава інформація доповнювалася аудіо та відео файлами про найкращі місця французької столиці та неперевершеними музичними шедеврами від Мірей Матьє, Шарля Азнавура, Едіт Піаф, Джо Дассена. Присутні віддали шану співвітчизникам, які загинули, захищаючи Україну – Василю Сліпаку – українцю зі Львова, солісту паризької опери та Михайлу Дімітрову – українцю зі Сміли, випускнику Смілянського коледжу харчових технологій НУХТ.

Нитки долі непередбачувані, дивно переплетені. Історія часом єднає зовсім різних. Але їх єднає один дух і одна любов – Україна.

Учасники проекту звернулися до студради, студпрофкому і адміністрації коледжу з ініціативою про вшанування пам’яті Михайла Дімітрова та встановлення пам’ятної дошки в коледжі. Звернення передано до студради. Авторська група у складі: Д. Билини, А. Нянченко, Л. Кулакевич, О. Кулакевич, Ж.Лисенко, І.Мамчур, Б.Стрижака, В.Погрібного, А.Бачмаги, А.Кирій, В.Чабан, С.Хом’якова сподівається, що цей проект буде сприяти вихованню національної свідомості, гордості за співвітчизників, які своєю діяльністю і життям прославляють Україну і буде спонукати до усвідомлення необхідності нашої напруженої праці для розвитку своєї країни і створити нашу Батьківщину багатою, квітучою, вільною.

 

фото: 
Невизначено
Добавить в слайдер?: 
Нет